16 stycznia 2015

Teatr w Opolnie Zdroju

W piątek przed feriami zimowymi pojechaliśmy z całym zespołem teatralnym “Do góry nogami” do Opolna Zdroju na zajęcia integracyjne do Powiatowego Ośrodka Wsparcia. Jest to miejsce, w którym w ciągu dnia przebywają ludzie (młodzież i dorośli) niepełnosprawni. Już na początku zostaliśmy bardzo miło powitani, gdyż część osób czekała na nas przed wejściem. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od codziennego rytuału, jakim jest relacja; “co zdarzyło się wczoraj, jak spędziłem dzień i wieczór”. Było bardzo wesoło. Potem zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i każdy zajmował się czym innym. Grupa tzw.czerwonych przygotowywała wspólnie pyszny (jak się później okazało) jabłecznik. Drugi zespół korzystał z dobrodziejstw ośrodka - gry, komputery itp. słowem; dla każdego coś miłego, w atmosferze wspólnej integracji.
W przerwie, kiedy jabłecznik dojrzewał w piekarniku, wspólnie tańczyliśmy, odgrywaliśmy scenki teatralne itp. Po zabawach, każdy mógł zjeść kawałek pysznego ciasta, popijając herbatką.
Spotkanie było udane i uświadomiło nam, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie i wzajemnych relacjach. Teraz czekamy na odwiedziny u nas i już obmyślamy niespodzianki. Koło teatralne “Do góry nogami”.