30 września 2015

Udany start przełajowców

Przy lekko niesprzyjającej pogodzie w dniu 30 września na wzgórzu Bogatyńskiego Obserwatora 35 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w I Edycji Miejsko-Gminnej Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia wymagający dystans około 900 metrów. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 8 medali.W klasach czwartych bezkonkurencyjni okazali się: Wiktoria Dmochowska  i Konrad Jackowiak, którzy mogli cieszyć się ze zdobytego pierwszego medalu, i to złotego.

W klasach piątych wśród dziewcząt Anita Nowacka i Aleksandra Ufniarz stoczyły walkę o złoto do ostatnich metrów biegu. Lepszą okazała się Anita, która linię mety przekroczyła o dwie sekundy szybciej od koleżanki klasowej, Aleksandrą. Wśród chłopców jako drugi na metę przybiegł Dorian Puchowski zdobywając tym samym srebrny medal.

W klasach szóstych wśród dziewcząt również dwa pierwsze czołowe miejsca zdobyły nasze reprezentantki. Zuzanna Brzuchalska, która w ubiegłorocznej edycji wygrała klasyfikację generalną w klasach piątych  (3 biegi i 3 pierwsze miejsca) w tym roku również zdeklasowała wszystkie rywalki udawadniając swój talent biegowy. Zaraz za nią na drugim miejscu ze srebrnym medalem uplasowała się Amelia Wawrzeło. Wśród chłopców jako drugi na metę wbiegł utalentowany Krystian Wajer, który przegrał jedynie z z trenującym w klubie zawodnikiem z trójki.

Również z bardzo dobrej strony pokazało się kilu naszych uczniów zajmując miejsca w czołowej szóstce. Są nimi:

Miejsca czwarte zajęli:
Karolina Pawłowska- w klasach 4
Oliwier Młynarczyk- w klasach 4
Sara Hadasz- w klasach 6

Miejsca piąte zajęli:
Aleksandra Krupa- w klasach 4
Magdalena Taboła- w klasach 5
Bartłomiej Stankiewicz- w klasach 5

Miejsce szóste zajął:
Wiktor Dynus- w klasach 6

Liga składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.

Kolejna II Edycja Ligi Przełajowej odbędzie się na wiosnę.

Wszystkim naszym biegaczom i naszym nauczycielom wychowania fizycznego Piotrowi Wyrobie, Jackowi Panfilowi i Annie Paduch gratulujemy udanego startu i godnego reprezentowania naszej szkoły.

Brak komentarzy: