27 kwietnia 2015

Zawody w 4-boju LA

W dniu 27 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w 4- boju lekkoatletycznym. Jak sama nazwa mówi, składa się on z czterech konkurencji, w których każdy uczestnik zawodów musi wziąć udział. Są nimi: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców.

Wszystkie wyniki uzyskane przez każdego startującego przeliczane są na punkty, co daje określoną sumę punktów. Zespół składa się z 6 zawodników, a na wynik drużyny zalicza się suma pięciu najlepszych wyników uzyskanych przez pięciu startujących.Z niewiadomych przyczyn w zawodach wzięło udział zaledwie dwie szkoły. W kategorii chłopców wystartowali uczniowie z SP Działoszyn oraz dwie drużyny naszej szkoły. Natomiast w kategorii dziewcząt walka toczyła się na zasadzie wewnętrznej rywalizacji, ponieważ żadna z innych szkół nie wzięła udziału i z tej przyczyny nasza szkoła wystawiła trzy drużyny.

Z dobrym wynikiem 951 pkt złote medale przypadły dziewczętom z zespołu nr 1, który wystąpił w składzie: Adriana Achcińska, Zuzanna Brzuchalska, Weronika Dobrychłop, Julia Kwapis, Paulina Wyzińska oraz Weronika Więckiewicz.

Srebrne medale z wynikiem 529 pkt zdobył zespół nr 2 w składzie: Amelia Wawrzeło, Nikola Bartosik, Natalia Judziak, Łucja Gorczyca, Wiktoria Waszczyszyn oraz Natalia Krzesińska.

Brązowe medale przypadły uczennicom klas czwartych, które uzbierały sumę 506 pkt. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Magdalena Taboła, Aleksandra Ufniarz, Anita Nowacka, Aleksandra Kuchta, Martyna Łabędź oraz Nikola Górowska.

W rywalizacji chłopców Mistrzem Miasta i Gminy zostali chłopcy z SP Działoszyn, którzy zgromadzili na swoim koncie sumę 1021 pkt.

Nasi chłopcy z zespołu nr 1, który wystąpił w składzie: Kacper Brędowski, Oskar Płowuszyński, Wojciech Hałas, Hubert Mizdal, Krystian Wajer zdobył srebrne medale gromadząc sumę 690 pkt.

Zespół nr 2 w składzie: Michał Drozdek, Karol Pitucha, Bartłomiej Włos, Kacper Oleksik, Urbański Michał, Maksymilian Wyrwał z dorobkiem 532 pkt stanął na trzecim stopniu podium zdobywają brązowe medale.

W klasyfikacji indywidualnej ( suma trzech najlepszych wyników ) wśród dziewcząt na podium stanęły:
na miejscu 1- Adriana Achcińska, która zdobyła 280 pkt
na miejscu 2- Zuzanna Brzuchalska z wynikiem 223 pkt
na miejscu 3- Weronika Dobrychłop z wynikiem 172 pkt

Wśród naszych chłopców najlepszy indywidualny wynik 162 pkt uzyskał Oskar Płowuszyński.

Dziewczęta w składzie: Adriana Achcińska, Zuzanna Brzuchalska, Weronika Dobrychłop, Amelia Wawrzeło, Paulina Wyzińska oraz Weronika Więckiewicz będą reprezentowały naszą szkołę oraz miasto i gminę w Mistrzostwach Powiatu, które 30 kwietnia rozegrane zostaną w Zgorzelcu.

Wszystkim naszym zawodnikom i naszym nauczycielom wychowania fizycznego gratulujemy zdobytych kolejnych medali i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Brak komentarzy: