24 kwietnia 2015

Udane starty w przełajach

Przy pięknej słonecznej pogodzie w dniu 24 kwietnia na wzgórzu bogatyńskiego Obserwatora 46 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w II Edycji Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych. Wszyscy uczestnicy zawodów mieli do przebiegnięcia dystans około 700 metrów. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając w sumie 7 medali. To o dwa więcej niż w I edycji.W klasach czwartych po raz drugi najlepsza okazała się Anita Nowacka, która mogła cieszyć się z kolejnego zdobytego złota. Wśród chłopców po emocjonującym biegu brązowy medal zdobył Maciej Wapniarczuk.

W klasach piątych bezkonkurencyjna po raz drugi okazała się Zuzanna Brzuchalska, natomiast w tym samym biegu na trzecim miejscu podium stanęła Amelia Wawrzeło. Wśród chłopców jako pierwszy linię mety przekroczył Krystian Wajer pokonując głównego faworyta biegu z SP 3.

W klasach szóstych również po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęła Adriana Achcińska, natomiast Weronika Dobrychłop mogła cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Również z dobrej strony pokazało się kilu naszych uczniów zajmując miejsca w czołowej szósce. Są nimi:

Na miejscach czwartych:
Bartłomiej Włos- w klasach 5
Paulina Wyzińska- w klasach 6

Na miejscach piątych:
Michał Marszał- w klasach 5
Natalia Judziak- w klasach 6

Na miejscach szóstych:
Magdalena Taboła- w klasach 4
Jakub Arnista- w klasach 4
Paula Pasieczna- w klasach 5
Karol Pitucha- w klasach 6

Liga składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów. 

Ostatnia decydująca o końcowej klasyfikacji III Edycja Ligi Przełajowej odbędzie się pod koniec maja.

Wszystkim naszym biegaczom i naszym nauczycielom wychowania fizycznego Panom Piotrowi Wyrobie i Jackowi Panfilowi gratulujemy udanego startu i godnego reprezentowania naszej szkoły.

Brak komentarzy: