17 grudnia 2014

Wycieczka do schroniska dla zwierząt

Uczniowie ze szkolnego koła PCK wyruszyły na wycieczkę do schroniska dla zwierząt małych w Dłużynie Górnej. W trakcie pobytu dzieci mogły zwiedzić schronisko, porozmawiać z panią weterynarz oraz przekazały zebraną przez uczniów karmę dla zwierząt.

10 grudnia 2014

Szlachetna paczka – podziękowania

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć ogromny, świąteczny prezent dla jednej z bogatyńskich rodzin. W czasie pikniku świątecznego udało nam się zebrać prawie 1900 złotych!!! Do wybranej przez nas rodziny trafi nowa kuchenka elektryczna oraz 16 paczek (z żywnością, słodyczami, środkami czystości, przyborami szkolnymi, pościelą, ręcznikami, kosmetykami, butami i kurtkami zimowymi…). A najmłodszy w rodzinie otrzyma piękne, nowe zabawki :)
Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie się w akcję. Pamiętajcie, że dobro powraca za zdwojoną siłą :)
Panie Dorota, Irmina i Ania


8 grudnia 2014

Pobawmy się razem

W piątek 05.12.2014r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się piknik świąteczny zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz naszą KLANZĘ. Na piknik zaproszeni byli uczniowie ze szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem.
Można było skorzystać z wielu atrakcji. W gabinecie przyrody można było pobawić się sprzętem cyrkowym, urządzić wyścigi ślimaków, zagrać w Ice – Hockey'a, w piłkarzyki lub w inne gry.  Na przeciwko, w gabinecie języka obcego była kawiarenka. Można tam było poczęstować się ciastami, które upiekli rodzice w domu, napić się soku, kawy, lub herbaty. W świetlicy różne rodzaje klocków pozwalały na zbudowanie wszystkiego,  co przyszło nam do głowy. W gabinecie dla klas 1-3  był raj dla najmłodszych pełen tuneli, klocków i innych zabawek. W stołówce zaś każdy miał możliwość zrobienia przeróżnych dekoracji świątecznych do domu.
Pośród szeregu możliwości były papierowe choinki, bombki do dekorowania, śnieżynki z kartki i inne rękodzieła.
Piknik był w tym roku połączony z kiermaszem, na którym można było zakupić ręcznie robione ozdoby stworzone przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Na sprzedaż wystawione były między innymi bombki, kartki świąteczne, aniołki i inne przedmioty.
Pieniądze ze sprzedaży ozdób przeznaczone były  na akcję o nazwie „Szlachetna Paczka”, która polegała na tym, że nasza szkoła wylosowała potrzebującą rodzinę z Bogatyni i za zebrane pieniądze zrobiono paczkę.
Wszyscy uczestnicy pikniku, z którymi rozmawiała nasza sekcja dziennikarska byli z niego zadowoleni i podobał im się sposób, w jaki spędzili to piątkowe popołudnie. Uważam, że impreza była udana i mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny taki piknik świąteczny i znowu zawitają tłumy do naszej szkoły!
Anna z 5b.1 grudnia 2014

Andrzejki w świetlicy

31 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. Dzieci oraz nauczyciele mogli powróżyć sobie z kart, szpilek, magicznych kolorów oraz na kole szczęścia. Największą atrakcją było lanie gorącego wosku i odczytywanie cieni.