29 kwietnia 2014

Schoolovision 2014

Na blogu projektu eTwinning pt. Schoolovision 2014 można już oglądać pierwsze wideoklipy publikowane przez szkoły. Wśród nich znajdziecie naszą produkcję "Piosenkę drewnianych lalek" w wykonaniu Marceliny, której towarzyszyły Łucja i Patrycja. Choreografia i scenografia została przygotowana podczas zajęć koła teatralnego.Już po raz szósty uczniowie z ponad 30 szkół europejskich prezentują swoje dokonania muzyczne i medialne w internecie. Projekt Schoolovision zyskał w tym czasie wiele przychylnych recenzji i otrzymał kilka nagród europejskich.


24 kwietnia 2014

Jedynka czyta

Już po raz drugi odbył się w naszej szkole happening z okazji Światowego Dnia Książki.  Uczniowie w czasie przerw czytali swoje ulubione książki. To były najcichsze przerwy w tym  roku szkolnym!!!:) Każdy uczestnik zabawy otrzymał pieczątkę z napisem "Jedynka czyta!".

PS Spróbujcie odnaleźć siebie na zdjęciach na blogu bibliotecznym Biblioteka opowiada!

23 kwietnia 2014

Nie bij mnie, kochaj mnie


Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji WOŚP „Nie bij mnie – kochaj mnie”.
16 kwietnia 2014 roku w mieście pojawiły się misie, które były zabandażowane.
Misie symbolizowały ofiary przemocy.  Do każdego misia doczepiona była karteczka z hasłem „Nie bij mnie – kochaj mnie”.
Akcja ma zwrócić uwagę na problem przemocy w rodzinie i przemocy wobec dzieci.Ponad 160 miast wzięło udział w społecznej akcji Historia Misia: "Nie bij mnie, kochaj mnie". 

16 kwietnia 2014

Czwórboiści na 2. miejscu

16 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Wśród startujących szkół nie mogło zabraknąć reprezentacji uczniów naszej szkoły.

Czwórbój lekkoatletyczny składa się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600m dziewcząt lub bieg na 1000m chłopców. Wyniki w poszczególnych konkurencjach uzyskane przez zawodników przeliczane są na punkty.

 Nasze dziewczęta przed przystąpieniem do ostatniej konkurencji w biegu na 600m prowadziły w klasyfikacji punktowej z przewagą 28 pkt nad „trójką”. Niestety w tym biegu lepsze okazały się dziewczęta z SP 3 i z przewagą zaledwie 4 pkt wyprzedziły nasze zawodniczki. W końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta uzyskały wynik 1007 pkt, natomiast SP 3 zdobyły 1011 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Adriana Achcińska z dorobkiem 238 pkt zajęła 2 miejsce, natomiast Sara Nowińska z wynikiem 235 pkt uplasowała się na trzecim miejscu. Wygrała uczennica z SP 3 z wynikiem 245 pkt.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Adriana Achcińska, Sara Nowińska, Oliwia Sokołowska, Oliwia Wasilewska, Aleksandra Gudełajska, Weronika Dobrychłop, Natalia Szakiel, Aniela Smolarek, Aleksandra Mizdal, Alicja Bałajewicz. Opiekun Piotr Wyroba.

Do rywalizacji wśród chłopców przystąpiło pięć szkół. Poza naszą szkołą udział w zawodach wzięli: SP 3 Bogatynia, SP Działoszyn, SP Porajów oraz SP 5. Tutaj pojedynek o zwycięstwo toczył się pomiędzy naszą szkołą, a „"trójką”. W tej rywalizacji lepsi okazali się uczniowie z SP 3, którzy wyprzedzili naszych chłopców o 151 pkt. W końcowej rywalizacji nasi chłopcy uzyskali wynik 808 pkt, a SP 3 zgromadziła 959 pkt. Kolejne miejsca zajęli: SP Działoszyn- 583 pkt, SP Porajów- 568 pkt i SP 5- 424 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Kamil Walczak z dorobkiem 236 pkt nie dał szans swoim rywalom i zajął 1 miejsce.

Chłopcy wystąpili w składzie: Kamil Walczak, Remigiusz Spich, Sebastian Olczyk, Augustyn Ufniarz, Mateusz Koniuszewski, Karol Łowczynowski, Wojciech Hałas, Stanisław Smolarek. Opiekun Jacek Panfil.

Naszym zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa gminy w czwórjboju i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Powiatu, które rozegrane zostaną w Zgorzelcu. Trzymamy kciuki!

11 kwietnia 2014

II edycja Ligii przełajowej

https://plus.google.com/u/2/photos/110199604673598498315/albums/6005949234902183873
Przy słonecznej pogodzie 11. kwietnia na „Obserwatorze” rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „Ku Słońcu”, który był II edycją Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych.
Liga przełajowa składa się z 3 edycji ( jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne). O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów. W II edycji w zawodach udział wzięło 137 uczniów ze szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli w sumie sześć medali: dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy.
Złote medale zdobyli: Adriana Achcińska w kategorii klas 5 oraz Kamil Walczak w kategorii klas 6, srebrne: Zuzanna Brzuchalska w kategorii klas 4, Weronika Dobrychłop w kategorii klas 5 i Sara Nowińska w kategorii klas 6, natomiast brązowy - Oliwia Sokołowska w kategorii klas 6.

7 kwietnia 2014

Gminny turniej siatkarski

W sobotę 5. kwietnia w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 odbył się Gminny Turniej w Mini-Siatkówce Szkół Podstawowych klas szóstych. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć zespołów, a wśród nich trzy zespoły z naszej szkoły. Rywalizacja sportowa toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a każdy set rozgrywany był do 21 pkt.
Mecz o trzecie miejsce w turnieju miał charakter pojedynku „bratobójczego”, ponieważ rozegrany został pomiędzy naszymi zespołami, gdyż obie drużyny w swoich grupach zajęły drugie miejsca. W tej konfrontacji lepszy okazał się zespół w składzie: Aleksandra Mizdal, Oliwia Wasilewska i Karolina Marciniak, które pokonały w dwóch setach swoje koleżanki: Natalię Połaczańską, Alicję Bałajewicz, Oliwię Sokołowską. Mecz o piąte miejsce zakończył się zwycięstwem naszego trzeciego zespołu w składzie: Aleksandra Gudełajska, Zuzanna Matysiak i Dominika Gocko, które pokonały również w dwóch setach zespół z SP Opolno.
Warto zwrócić uwagę na wysoki poziom sportowy jaki zawodniczki zaprezentowały w tym turnieju.
Organizatorzy ufundowali dla każdej z ekip atrakcyjne nagrody, więc nikt wśród dzieci nie czuł się przegrany, ponieważ najważniejsza była dobra zabawa i współzawodnictwo fair play.
Gratulujemy naszym zespołom i ich opiekunowi Piotrowi Wyrobie i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.