8 grudnia 2014

Pobawmy się razem

W piątek 05.12.2014r. w naszej szkole po raz czwarty odbył się piknik świąteczny zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz naszą KLANZĘ. Na piknik zaproszeni byli uczniowie ze szkoły wraz z rodzicami i rodzeństwem.
Można było skorzystać z wielu atrakcji. W gabinecie przyrody można było pobawić się sprzętem cyrkowym, urządzić wyścigi ślimaków, zagrać w Ice – Hockey'a, w piłkarzyki lub w inne gry.  Na przeciwko, w gabinecie języka obcego była kawiarenka. Można tam było poczęstować się ciastami, które upiekli rodzice w domu, napić się soku, kawy, lub herbaty. W świetlicy różne rodzaje klocków pozwalały na zbudowanie wszystkiego,  co przyszło nam do głowy. W gabinecie dla klas 1-3  był raj dla najmłodszych pełen tuneli, klocków i innych zabawek. W stołówce zaś każdy miał możliwość zrobienia przeróżnych dekoracji świątecznych do domu.
Pośród szeregu możliwości były papierowe choinki, bombki do dekorowania, śnieżynki z kartki i inne rękodzieła.
Piknik był w tym roku połączony z kiermaszem, na którym można było zakupić ręcznie robione ozdoby stworzone przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Na sprzedaż wystawione były między innymi bombki, kartki świąteczne, aniołki i inne przedmioty.
Pieniądze ze sprzedaży ozdób przeznaczone były  na akcję o nazwie „Szlachetna Paczka”, która polegała na tym, że nasza szkoła wylosowała potrzebującą rodzinę z Bogatyni i za zebrane pieniądze zrobiono paczkę.
Wszyscy uczestnicy pikniku, z którymi rozmawiała nasza sekcja dziennikarska byli z niego zadowoleni i podobał im się sposób, w jaki spędzili to piątkowe popołudnie. Uważam, że impreza była udana i mam nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny taki piknik świąteczny i znowu zawitają tłumy do naszej szkoły!
Anna z 5b.Brak komentarzy: