7 listopada 2014

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Siódmego listopada w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Działoszynie odbył się trzeci Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W tegorocznej imprezie udział zgłosili uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie klasy trzeciej, piątej i szóstej.
Konkurs odbywał się w kategoriach; soliści, zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne. Jurorzy oceniali m.in. interpretację, linię melodyczną oraz wrażenie artystyczne.
Nasze sukcesy w poszczególnych kategoriach:

  • soliści kl. I-III – 3 miejsce uczeń klasy 3B Aleksander Lorek z piosenką „Takiemu to dobrze”, 
  • soliści kl. IV – VI – 1 miejsce uczennica z klasy piątej Marcelina Stachyra z piosenką „Dziewczyna z granatem w ręce”, 
  • zespoły wokalne kl. IV- VI - 1 miejsce uczennice z klasy szóstej : Natalia Kaszczyc, Izabela Milewska, Aleksandra Pietryka i Natalia Judziak z piosenką „ 11 listopada”. 

Najwyższe miejsca zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, a wszyscy pozostali uczestnicy, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Bogatyński Ośrodek Kultury.Brak komentarzy: