15 października 2014

Sztafety na złoty i srebrny medal

W dniu 15 października na wzgórzu Obserwatora w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w sztafetowych biegach przełajowych. Do zawodów zgłosiły się niestety tylko drużyny dwóch szkół: SP 3 oraz SP 1. Z niewiadomych przyczyn pozostałe szkoły nie zgłosiły chęci udziału w tych zawodach, które są bardzo widowiskowe, emocjonujące i trzymane w napięciu do ostatniej zmiany.
Drużyna składała się z 9 zawodników, po 3 z każdego rocznika, którzy do przebiegnięcia miały jedno okrążenie liczące sobie około 650 metrów.
Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne w tym roku okazały się nasze dziewczęta, które od pierwszej zmiany były na prowadzeniu i na metę przybiegły z półtora minutową przewagą nad dziewczynami z SP 3 uzyskując czas całej drużyny 23.01.
Nasi chłopcy, którzy walczyli do samego końca i którym nie można było odmówić woli walki przez cztery pierwsze zmiany toczyli wyrównany bój z SP 3. Potem już musieli uznać wyższość drużyny przeciwnej. Nasza męska sztafeta na mecie zameldowała się z czasem 22.44, natomiast chłopcy z SP 3 uzyskali czas 21.31.

Naszym medalistom i ich opiekunom panu Piotrowi i panu Jackowi gratulujemy zdobytych medali i godnego reprezentowania naszej szkoły w zawodach.

Brak komentarzy: