16 kwietnia 2014

Czwórboiści na 2. miejscu

16 kwietnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Wśród startujących szkół nie mogło zabraknąć reprezentacji uczniów naszej szkoły.

Czwórbój lekkoatletyczny składa się z 4 konkurencji: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600m dziewcząt lub bieg na 1000m chłopców. Wyniki w poszczególnych konkurencjach uzyskane przez zawodników przeliczane są na punkty.

 Nasze dziewczęta przed przystąpieniem do ostatniej konkurencji w biegu na 600m prowadziły w klasyfikacji punktowej z przewagą 28 pkt nad „trójką”. Niestety w tym biegu lepsze okazały się dziewczęta z SP 3 i z przewagą zaledwie 4 pkt wyprzedziły nasze zawodniczki. W końcowej klasyfikacji nasze dziewczęta uzyskały wynik 1007 pkt, natomiast SP 3 zdobyły 1011 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Adriana Achcińska z dorobkiem 238 pkt zajęła 2 miejsce, natomiast Sara Nowińska z wynikiem 235 pkt uplasowała się na trzecim miejscu. Wygrała uczennica z SP 3 z wynikiem 245 pkt.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Adriana Achcińska, Sara Nowińska, Oliwia Sokołowska, Oliwia Wasilewska, Aleksandra Gudełajska, Weronika Dobrychłop, Natalia Szakiel, Aniela Smolarek, Aleksandra Mizdal, Alicja Bałajewicz. Opiekun Piotr Wyroba.

Do rywalizacji wśród chłopców przystąpiło pięć szkół. Poza naszą szkołą udział w zawodach wzięli: SP 3 Bogatynia, SP Działoszyn, SP Porajów oraz SP 5. Tutaj pojedynek o zwycięstwo toczył się pomiędzy naszą szkołą, a „"trójką”. W tej rywalizacji lepsi okazali się uczniowie z SP 3, którzy wyprzedzili naszych chłopców o 151 pkt. W końcowej rywalizacji nasi chłopcy uzyskali wynik 808 pkt, a SP 3 zgromadziła 959 pkt. Kolejne miejsca zajęli: SP Działoszyn- 583 pkt, SP Porajów- 568 pkt i SP 5- 424 pkt. W klasyfikacji indywidualnej Kamil Walczak z dorobkiem 236 pkt nie dał szans swoim rywalom i zajął 1 miejsce.

Chłopcy wystąpili w składzie: Kamil Walczak, Remigiusz Spich, Sebastian Olczyk, Augustyn Ufniarz, Mateusz Koniuszewski, Karol Łowczynowski, Wojciech Hałas, Stanisław Smolarek. Opiekun Jacek Panfil.

Naszym zawodnikom i ich opiekunom gratulujemy zdobycia wicemistrzostwa gminy w czwórjboju i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Powiatu, które rozegrane zostaną w Zgorzelcu. Trzymamy kciuki!

Brak komentarzy: