29 października 2013

Europejskie odznaki jakości za projekty eTwinning

Dziś otrzymaliśmy informację o przyznaniu europejskich odznak jakości za projekty Schoolovision 2013 i European Chain Reaction 2013.
Oto treść wiadomności:
Gratulacje! Twoja szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning "Schoolovision 2013". Oznacza to, że Twoja praca, praca Twoich uczniów i Twojej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.
 W związku z tym, otrzymasz certyfikat, który możesz dołączyć do swojej strony internetowej (stron internetowych) lub wystawić w widocznym miejscu w swojej szkole.
Ponadto, Twój projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.
 Jeszcze raz gratuluję tego niezwykłego osiągnięcia i mam nadzieję, że spotkamy się na jednej z imprez eTwinning organizowanych w tym roku.
 Serdecznie pozdrawiam, eTwinning Team


25 października 2013

Biegaliśmy na obserwatorze

Przy pięknej słonecznej pogodzie w dniu 25.10 na wzgórzu bogatyńskiego obserwatora rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „ Złoty Liść”, który był I Edycją Ligii Przełajowej Szkół Podstawowych. Liga składa się z 3 edycji (jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.
W zawodach „ Złoty Liść „ udział wzięło 131 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy, a wśród nich liczna, bo 40- osobowa reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta i chłopcy mieli do przebiegnięcia dystans około 700m. W kategorii dziewcząt klas piątych najlepiej zaprezentowała się Ada Achcińska, która w biegu nie miała sobie równych i zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal. W kategorii klas szóstych na drugim miejscu i ze srebrnym medalem uplasowała się Sara Nowińska, natomiast w kategorii klas czwartych Zuzanna Brzuchalska mogła cieszyć się ze zdobycia 3 miejsca i z brązowego medalu. W kategoriach chłopców najlepiej spisali się: w klasach czwartych Karol Pitucha zajmując wysokie 5 miejsce, w klasach piątych Kacper Brędowski, który był 8 oraz Remigiusz Spich, który w klasach szóstych był 7.
Naszym uczniom i ich opiekunom Jackowi Panfilowi, Piotrowi Wyrobie i Annie Paduch gratulujemy udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów.


23 października 2013

Maraton czytania

W dniach 21-23 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej szkole MARATON CZYTANIA. Sześć dziewcząt z koła bibliotecznego oraz teatralnego przeczytało fragmenty jedenastu powieści wszystkim uczniom naszej szkoły – od zerówki po klasy szóste. Każda klasa została zaproszona do biblioteki na swoją godzinę relaksu, zdarzyły się nawet dwa przypadki zaśnięcia :) Maraton trwał w sumie osiemnaście godzin, a nasze narratorki nagrodzone zostały przez uczniów wielkimi brawami. PS Czytały dla Was: Oliwka Nurek, Kasia Książka, Karolina Marciniak, Gabrysia Ślusarczyk, Klaudia Dmochowska, Marcelina Stachyra oraz gościnnie pani Ania :)

16 października 2013

Cała Polska uczy ratować!

Dnia 16 października w całej Polsce o godz. 12 ustanawiany był rekord w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP).

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym wielkim wydarzeniu – 29 uczniów przez pół godziny wykazywało się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy wykonując wdechy ratownicze oraz uciski klatki piersiowej na fantomach otrzymanych od Fundacji w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować”(RUR).

Udało się, pobiliśmy rekord świata w ilości osób równocześnie wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową.


1 października 2013

Srebrne sztafety

W dniu 01.10.2013r na wzgórzu bogatyńskiego obserwatora uczniowie szkół podstawowych Miasta i Gminy Bogatynia stoczyli rywalizację o prymat najlepszej drużyny w gminie w sztafetowych biegach przełajowych. Wśród nich nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły.
Sztafeta przełajowa składała się z dziewięcioosobowej drużyny, po trzech z każdego rocznika: 2001, 2002 i 2003. Nasze drużyny stoczyły jak co roku zaciętą walkę o złoto z drużynami ze szkoły z „3”, która w tym roku w kategorii dziewcząt i chłopców zdobyła złoto. Nasze drużyny solidarnie uplasowały się na drugich miejscach i cieszyły się ze zdobycia srebrnych medali.
 Gratulujemy naszym uczniom i ich opiekunom dzielnej postawy i walki do ostatniego metra i życzymy kolejnych sukcesów.
 Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Brzuchalska Zuzanna, Jajko Angelika, Stachyra Marcelina, Dobrychłop Weronika, Achcińska Ada, Kwapis Julia, Nowińska Sara, Wasilewska Oliwia, Nurek Oliwia. Opiekun: Piotr Wyroba.
 Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Włos Bartosz, Wyrwał Maksymilian, Drozdek Michał, Brędowski Kacper, Plowuszyński Oskar, Marszał Michał, Walczak Kamil, Spich Remigiusz, Koniuszewski Mateusz. Opiekun: Jacek Panfil.