30 kwietnia 2013

Konkurs polonistyczny

30 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Porajowie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Polonistyczny Klas Trzecich SP. Uczestnikami było 21 uczniów: ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie, Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej nr 5 w Bogatyni oraz ze Szkoły Podstawowej w Porajowie, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych i szkolnych.
Dzieci pisały przygotowany wcześniej test składający się z dyktanda, ćwiczeń gramatycznych oraz opisu swojego najlepszego kolegi lub koleżanki, jako tekstu do pisania samodzielnego. Podczas prac jury, uczniowie obejrzeli film pt. „Egipskie pieski”.

Wyniki konkursu:

  •  I miejsce – Anna Kuchta z SP nr 1 w Bogatyni – opiekun Krystyna Tama 
  •  II miejsce – Oliwia Stojak z SP w Porajowie – opiekun Wenata Stawicka-Czerska 
  •  III miejsce – Karol Ociepka z SP nr 1 w Bogatyni – opiekun Krystyna Tama 


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Klaudia Skonka. Nagrody dla uczestników oraz słodki poczęstunek ufundował Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

25 kwietnia 2013

Eko-Logiczni

Zakończyliśmy zbiórkę ZSEE i zużytych baterii!!!17-19.04.2013r. w naszym szkolnym punkcie zbiórki ZSEE i zużytych baterii zgromadziliśmy około 3 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 67 kg baterii przyniesionych przez 137 osób.
Przeprowadzona przez nas zbiórka była elementem projektu konkursowego "Drugie Życie Elektrośmieci", który trwał od 15.11.2012 do 30.04.2013r.
Zdjęcia dokumentujące nasze działania:


Wszystkim osobom, które pomogły nam w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki ZSEE i zużytych baterii SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
grupa Eko-Logiczni

24 kwietnia 2013

Ogłoszono wyniki I Festiwalu Origami

W niedzielę 21 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie odbyła się pokonkursowa wystawa oraz ogłoszenie wyników I Festiwalu Origami „Czar poskładanych kartek”.
Na konkurs zgłoszonych zostało ponad 200 prac z całej Polski. Jury oceniało prace w dziesięciu kategoriach wiekowych i tematycznych. 

Laureatkami I Festiwalu Origami w Żarowie z naszej szkoły w kategorii II – dzieci ze szkół podstawowych, kl. I-III okazały się: Wiktoria Korościk kl. IB - II miejsce 
Martyna Frączkowska kl. IIIA - III miejsce 

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy ! Piękne, kolorowe origami, w dwóch kategoriach tematycznych – origami klasyczne i modułowe będzie można podziwiać do 10 maja 2013 r. w Żarowskiej Izbie Historycznej.

23 kwietnia 2013

Jedynka przeczytała!Uczniowie z naszej szkoły na szóstkę zdali egzamin z czytania. 23 kwietnia czytali wszyscy: duzi i mali, chłopcy i dziewczęta, pożeracze książek i ci, którzy na co dzień oglądają tylko telewizję… Cieszymy się, że udało nam się zorganizować najcichsze przerwy w tym roku szkolnym i wszystkim bardzo dziękujemy! 


Samorząd Uczniowski, koło biblioteczne i chochlik Zgredzio22 kwietnia 2013

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić go krótkim przedstawieniem „Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Wystąpili przed klasami O-III. Chcieli w ten sposób uświadomić młodszym kolegom i koleżankom, że każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.

19 kwietnia 2013

Konkurs recytatorski

W czwartek 18 kwietnia 2013 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski klas I-III w Zgorzelcu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Szymków i Marcelina Stachyra z klasy III „b”. Konkurencja w klasach trzecich była duża, ale obie uczestniczki zaprezentowały się bardzo dobrze.
Julia Szymków zdobyła drugie miejsce w powiecie.
Gratulujemy!

8 kwietnia 2013

Zające, baranki, kurczaki...

VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wielkanocnego „Zające, baranki, kurczaki – wielkanocne zwierzaki” rozstrzygnięta!
 8 .IV. 2013r. w BOK odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
 Nasi laureaci konkursu: •
w kategorii klas I-III I miejsce: Damian Szmigielski Michał Stefanowicz II miejsce: Natalia Krzesińska •
w kategorii klas IV-VI I miejsce: Aleksandra Gudełajska II miejsce: Aniela Smolarek III miejsce: Aleksandra Zawiła •
wyróżnienia: - Wiktoria Gwiazda - Agnieszka Cieślińska - Wiktoria Małańczuk - Patryk Krukowski

7 kwietnia 2013

Szkolne zespoły eTwinning - publikacja

Na stronie www.etwinning.net pojawiła się publikacja pt. "Szkolne Zespoły eTwinning. Studium przypadków współpracy nauczycieli za pośrednictwem eTwinningu". Raport powstał na podstawie analizy dwudziestu czterech przypadków, (w tym przykład Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni) przeprowadzonej przez Narodowe Biura Kontaktowe Programu eTwinning pomiędzy majem a czerwcem 2012 r.
Celem tej publikacji było ukazanie różnorodności zespołów eTwinning działających w szkołach oraz warunków, w jakich pracują. Raport przedstawia ciekawe przykłady praktyk związane z działalnością szkolnych zespołów, a także zachęca swoich czytelników do refleksji nad różnymi praktykami opisanymi w publikacji i warunkami, w jakich te działania mają miejsce.
Publikacja dostępna jest w pięciu językach (ENFRDEESIT).