25 października 2013

Biegaliśmy na obserwatorze

Przy pięknej słonecznej pogodzie w dniu 25.10 na wzgórzu bogatyńskiego obserwatora rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „ Złoty Liść”, który był I Edycją Ligii Przełajowej Szkół Podstawowych. Liga składa się z 3 edycji (jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.
W zawodach „ Złoty Liść „ udział wzięło 131 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy, a wśród nich liczna, bo 40- osobowa reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta i chłopcy mieli do przebiegnięcia dystans około 700m. W kategorii dziewcząt klas piątych najlepiej zaprezentowała się Ada Achcińska, która w biegu nie miała sobie równych i zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal. W kategorii klas szóstych na drugim miejscu i ze srebrnym medalem uplasowała się Sara Nowińska, natomiast w kategorii klas czwartych Zuzanna Brzuchalska mogła cieszyć się ze zdobycia 3 miejsca i z brązowego medalu. W kategoriach chłopców najlepiej spisali się: w klasach czwartych Karol Pitucha zajmując wysokie 5 miejsce, w klasach piątych Kacper Brędowski, który był 8 oraz Remigiusz Spich, który w klasach szóstych był 7.
Naszym uczniom i ich opiekunom Jackowi Panfilowi, Piotrowi Wyrobie i Annie Paduch gratulujemy udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów.

Brak komentarzy: