17 maja 2013

Schoolovision 2013

Po raz piąty, w tym roku szkolnym, bawiliśmy się i uczyliśmy wspólnie z uczniami z 38 szkół europejskich w projekcie eTwinning pt. Schoolovision 2013. Uczniowie jak co roku wybrali najpopularniejsze wideoklipy przygotowane w trakcie roku szkolnego. Swoje typy podawali podczas wideokonferencji, w której uczestniczyło na żywo 24 szkoły. Emocje podczas głosowania były ogromne ale spotkanie zakończyło się wzajemnymi pozdrowieniami i spontaniczną radością, niezależnie od tego, na którym miejscu uplasowała się szkoła. Najbardziej popularną okazała się piosenka wykonana przez naszych nowych partnerów z Izraela.W tym roku prezentacja naszej szkoły to ludowa piosenka pt. Sarna. W realizacji teledysku uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów w różnej formie. Wykonanie muzyczne to śpiew uczniów klas 5B, 3A i 3B, orkiestra flażoletowa z klasy 2B oraz saksofonista Marcin z klasy 2A. Przy produkcji wideo wykorzystane zostały występy zespołu Turoszowianie, animacje poklatkowe przygotowane przez Kasię z klasy 6C, animacje w programie Pivot wykonane przez uczniów z klas 5 i 6 w czasie zajęć komputerowych oraz własnoręcznie wykonane instrumenty przez uczniów klasy 2A.
Również w tym roku projekt był prezentowany przez europejskie media, pisał o nas na stronie głównej oficjalny portal Konkursu Piosenki Eurowizji w artykule pt. Schoolovision zbliża dzieci europejskie.
Oprócz licznych publikacji w prasie można było zobaczyć informacje o projekcie w telewizji belgijskiej , bułgarskiejportugalskiej (czas 18:52 - 18:55), szwajcarskiejniemieckiej i izraelskiej (po 1godz. 56 min).

W marcu podczas konferencji w Lizbonie projekt Schoolovision otrzymał specjalne wyróżnienie jako najdłużej trwający i skupiający najwięcej uczestników w historii programu eTwinning. 

Brak komentarzy: