13 maja 2013

Come along and let's play together in Bogatynia

W dniach 5-11 maja gościliśmy w Bogatyni 21 uczniów i 12 nauczycieli z 4 szkół partnerskich w projekcie pt. "Pobawmy się  razem" realizowanym od września 2011 roku i finansowanym ze środków Programu Uczenie się przez całe życie Comenius.
Było t oostatnie spotkanie, wcześniej odwiedzaliśmy szkoły w Trikacie na Łotwie, Ankarze w Turcji, Lupeni w Rumunii i Bilbao w Hiszpanii.
Działania projektowe można śledzić na stronie interentowej: http://playwithme.wikispaces.com/. Tam też będzie można znaleźć więcej materiałów ze spotkania. Poniżej krótki film pokazujący działania podczas wizyty w dużym skrócie.
Podczas bardzo intensywnego tygodnia staraliśmy się pokazać naszym gościom nasze zwyczaje, kulturę i region. Bawiliśmy się wspólnie i uczyliśmy się bawiąc. Rodziny goszczące uczniów zapewniły w domach ciepłą atmosferę. Nawiązały się nowe przyjaźnie a na koniec przy pożegnaniu pojawiła się czasem łezka.

v

Dzień 1 - powitanie i wizyta w szkole, spotkanie z burmistrzem, impreza integracyjna na dobry początek.


Dzień 2 - wycieczka po regionie, Karpacz (Wang, muzeum zabawek), Kowary (park miniatur), Jelenia Góra. Dzień 4 - wycieczka po gminie (elektrownia i kopalnia, styk trzech granic).


Dzień 3 - zabawa fabularyzowana "Zabawy naszych dziadków i rodziców". Popołudniowe warsztaty dla nauczycieli i uczniów.


Dzień 4 - COlimpiada. gry i zabawy sportowe.


Dzień 5 - Cyrk asy pierwszej klasy, warsztaty cyrkowe.

Brak komentarzy: