28 maja 2013

Ada medalistką Mistrzostw Polski

Duży sukces odniosła 11 letnia zawodniczka MKS Granica Bogatynia Adrianna Achcińska, która w rozegranych Mistrzostwach Polski 18-19 maja br. w Puławach z reprezentacją DZPN w kategorii U 13, zdobyła brązowy medal. Ada jest pierwszą zawodniczką z tego regionu, która w tak młodym wieku, została medalistką na szczeblu krajowym. Ojcem naszej piłkarki jest znakomity piłkarz, który przed laty miał okazję występować w I ligowym Zagłębiu Lubin, a później przez wiele lat należał do czołowych zawodników MKS Granica Bogatynia.
Swoją przygodę z piłka Ada nożną rozpoczęła w wieku 7 lat, kiedy na zajęcia Żaków trenowanych przez Michała Bregina, przyprowadził córkę ojciec. Już po pierwszych treningach, można było zauważyć, że dziewczyna ma duży talent oraz smykałkę do uprawiania piłki nożnej. Kolejne szlify Ada zdobywała w zespole Orlików-trenera Pawła Rychtera, regularnie występując w turniejach organizowanych przez OZPN Jelenia Góra. Na dzień dzisiejszy, nasza zawodniczka mimo młodego wieku, rozgrywa także mecze w zespole Młodzików, gdzie pod okiem doświadczonego trenera Lucjana Powierskiego, rozwija dalej swój nieprzeciętny talent. W zespołach klubowych Ada występuje zazwyczaj na pozycji środkowego lub prawego obrońcy. W reprezentacji pełni rolę prawego pomocnika.
Na co dzień nasza medalistka uczęszcza do Publicznej Szkoły Podstawowej nr.1 w Bogatyni i jest uczennicą czwartej klasy.
Gratulujemy Adzie zdobycia medalu oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Brak komentarzy: